Postup při implantaci

Nemusíte se v žádném případě obávat bolesti, protože zákrok je prováděn v místním umrtvení a zavedení jednoho zubního implantátu trvá zhruba půl hodiny.
Zákrok je prováděn ambulantně, takže poté pacient odchází ihned domů. Do 10 dnů přichází na vytažení stehů, nebo pokud má tzv. vstřebatelné stehy, vytahování již dále nemusí absolvovat. Vhojení zubního implantátu do kosti trvá od čtyř týdnů do 3 měsíců.

Krok1     Krok2     Krok3     Krok4

Po důkladné analýze je nasazen do kosti titanový šroub, který se překryje uzavíracím šroubem. Následně je rána zašita. Korunka je na zubní implantát nasazena až později. V některých případech je provizorně nasazena ihned po zákroku.

 Krok5     Krok6     Krok7

Po uplynutí vhojovací fáze je nutné připravit lůžko pro korunku nového zubu. To zajistíme pomocí vhojovacího válečku, který je vyměněn za uzavírací šroub a tím se vytvoří prostor ve sliznici. Tento vhojovací váleček může být v ústech vidět. Za dva týdny se vhojovací váleček vymění za titanovou nástavbu, na kterou je posléze připevněna zubní náhrada.

Celý zákrok je díky umrtvení bezbolestný, jediné, co Vám tedy bude nepříjemné je injekce pro znecitlivění. Pooperační problémy zpravidla nebývají.